FK Proseč

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Proseč
www.fkprosec.cz

Příští zápas

Rozhovor s trénérem A-mužstva Proseče

Rozhovor s trénérem A-mužstva Proseče

Jak hodnotíš právě skončenou sezónu? Jaký zápas považuješ na jaře za nejpovedenější a naopak jaký za nejhorší? Jak si vysvětluješ naše mizerné domácí výkony, které nás nejspíše připravily o postup do vyšší soutěže? Kde je příčina? Tyto tři otázky spolu velice souvisí a proto je rozvedu v jednu odpověď. Ne, že bych sezónu hodnotil špatně, ale převládá ve mě pocit zklamání. Tato sezóna měla být prostě postupová. Navíc když teď víme, že i druhé místo stačilo k postupu. Bohužel, naše zápasy doma a venku ..., jako když nastoupí odlišná jedenáctka. Doma většinou vyplašené, ustrašené, venku sebevědomé a bojující mužstvo. Při domácích zápasech byla v kabině vždy dobrá, bojovná nálada, která úvodním hvizdem zmizela. Brzy jsme inkasovali, přestali hrát kolektivně, hráči chtěli vzít odpovědnost na sebe, zbytečně drželi míč a tím se systém zhroutil. Přišli neuvěřitelné kiksy a sebevědomí bylo pryč. Je to prostě jen v hlavách hráčů. Nejvíce to bylo poznat při domácí porážce s Řečany nad Labem.
Brzký inkasovaný gól, snaha o rychlé vyrovnání vedla jen k neuvěřitelným kiksům a o poločase bylo po zápase. Opačný případ venku u vítěze skupiny  Tuněchodech. Vedoucí gól, bojovnost, disciplína a fotbalový um. Odměna - vítězství 3-1. A takhle můžu pokračovat celé jaro.

Kdo z hráčů si udržoval nejstabilnější výkonnost? To je stále stejná písnička, Jarda Marek. Hodně mu na paty šlape bratr Jirka. Ale stále se více o slovo hlásí mládí v podání Viktora Koutného.

Kde nás nejvíce tlačí bota? Mužstvu chybí útočník - "zabiják" , který bude v šestnácte soupeře řádit a sezónu ukončí minimálně 20 góly.

Jaké jsou plány pro příští sezonu? Hrát špici soutěže. Letos to bude obzvlášť těžké. Naši skupinu obsadila nová mužstva mající zkušenosti z vyšších soutěží a posilující se o hráče divizních zkušeností. A hlavně vyhrávat domácí zápasy.

A co posily, či změny v týmu? Po roční pauze se vracejí dva hráči. Michal Vopařil po těžké operaci kolene začal již v průběhu jara pomalu trénovat a
sám jsem zvědav, jestli již bude schopen absolvovat letní přípravu v plné síle. Po pracovní dovolené na Filipínách se vrátil Vít Menc a čas ukáže, zda něco ztratil ve své síle útočníka. Jako novice přivítáme Radka Klímu, bývalého hráče Chrudimi, který naposled působil ve Starém Máteřově. Jde o komplexního fotbalistu, který může hrát na všech postech. Naopak nás na vlastní žádost opouští Matěj Hromádka, který jak sám uvedl potřebuje změnu a chtěl odejít do Skutče. Po rozmluvě jsem mu zajistil zkoušku v Litomyšli. Teď už záleží jen na něm, jak si povede.


Závěrem bych rád poděkoval všem věrným fanouškům, kteří nás dokáží podpořit i když se nedaří a poprosit je, aby tím zkusili nakazit i tu malinkou menšinu,
pár jedinců, kteří si na fotbal spíše přijdou řešit svoji asi dlouholetou špatnou náladu.


Petr Macháček, předseda FK Proseč

Poslední zápas

TJ Sokol Sruby
FK Proseč
2:6
Podrobnosti

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

03.07.2024 Josef Lampárek (31)
25.07.2024 Matěj Hromádka (30)
30.08.2024 Jaroslav Volf (34)
09.11.2024 Václav Pulda (31)
30.11.2024 Vítězslav Menc (31)

Najdete nás na Facebooku

Město Proseč Česká spořitelna DIPRO
M & M zemní práce
Bohemia Steelmont Kartonáž Kvapil PP-GROUP.CZ Ekomonitor

Počet návštěv: 14076
Posledních 30 dnů: 123 | Posledních 7 dnů: 44 | Poslední den: 2

© 2024 FK Proseč | Všechna práva vyhrazena | fk@prosec.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne