www.fkprosec.cz

Rozhovor s trénérem A-mužstva Proseče

Jak hodnotíš právě skončenou sezónu? Jaký zápas považuješ na jaře za nejpovedenější a naopak jaký za nejhorší? Jak si vysvětluješ naše mizerné domácí výkony, které nás nejspíše připravily o postup do vyšší soutěže? Kde je příčina? Tyto tři otázky spolu velice souvisí a proto je rozvedu v jednu odpověď. Ne, že bych sezónu hodnotil špatně, ale převládá ve mě pocit zklamání. Tato sezóna měla být prostě postupová. Navíc když teď víme, že i druhé místo stačilo k postupu. Bohužel, naše zápasy doma a venku ..., jako když nastoupí odlišná jedenáctka. Doma většinou vyplašené, ustrašené, venku sebevědomé a bojující mužstvo. Při domácích zápasech byla v kabině vždy dobrá, bojovná nálada, která úvodním hvizdem zmizela. Brzy jsme inkasovali, přestali hrát kolektivně, hráči chtěli vzít odpovědnost na sebe, zbytečně drželi míč a tím se systém zhroutil. Přišli neuvěřitelné kiksy a sebevědomí bylo pryč. Je to prostě jen v hlavách hráčů. Nejvíce to bylo poznat při domácí porážce s Řečany nad Labem.
Brzký inkasovaný gól, snaha o rychlé vyrovnání vedla jen k neuvěřitelným kiksům a o poločase bylo po zápase. Opačný případ venku u vítěze skupiny  Tuněchodech. Vedoucí gól, bojovnost, disciplína a fotbalový um. Odměna - vítězství 3-1. A takhle můžu pokračovat celé jaro.

Kdo z hráčů si udržoval nejstabilnější výkonnost? To je stále stejná písnička, Jarda Marek. Hodně mu na paty šlape bratr Jirka. Ale stále se více o slovo hlásí mládí v podání Viktora Koutného.

Kde nás nejvíce tlačí bota? Mužstvu chybí útočník - "zabiják" , který bude v šestnácte soupeře řádit a sezónu ukončí minimálně 20 góly.

Jaké jsou plány pro příští sezonu? Hrát špici soutěže. Letos to bude obzvlášť těžké. Naši skupinu obsadila nová mužstva mající zkušenosti z vyšších soutěží a posilující se o hráče divizních zkušeností. A hlavně vyhrávat domácí zápasy.

A co posily, či změny v týmu? Po roční pauze se vracejí dva hráči. Michal Vopařil po těžké operaci kolene začal již v průběhu jara pomalu trénovat a
sám jsem zvědav, jestli již bude schopen absolvovat letní přípravu v plné síle. Po pracovní dovolené na Filipínách se vrátil Vít Menc a čas ukáže, zda něco ztratil ve své síle útočníka. Jako novice přivítáme Radka Klímu, bývalého hráče Chrudimi, který naposled působil ve Starém Máteřově. Jde o komplexního fotbalistu, který může hrát na všech postech. Naopak nás na vlastní žádost opouští Matěj Hromádka, který jak sám uvedl potřebuje změnu a chtěl odejít do Skutče. Po rozmluvě jsem mu zajistil zkoušku v Litomyšli. Teď už záleží jen na něm, jak si povede.

Závěrem bych rád poděkoval všem věrným fanouškům, kteří nás dokáží podpořit i když se nedaří a poprosit je, aby tím zkusili nakazit i tu malinkou menšinu,
pár jedinců, kteří si na fotbal spíše přijdou řešit svoji asi dlouholetou špatnou náladu.

Petr Macháček, předseda FK Proseč

TJ Sokol Sruby

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.