www.fkprosec.cz

O pohár města Proseč 2018 – turnaj v malé kopané

Týden po ukončení fotbalové sezóny 2017/2018 uspořádal fotbalový klub tradiční turnaj v malé kopané. V týdnu před tímto víkendem uspořádali fotbalisté obdobný turnaj pro žáky prosečské a novohradské školy – účast více než hojná. V sobotu 23. června jsme se probouzeli do nejistého počasí, chvílemi i pršelo. Přesto se na hřišti sešlo mnoho hráčů k turnaji, který si získal oblibu zejména u bývalých či amatérských fotbalistů. Mezi ně se do mužstev „namíchali“ aktivní fotbalisté, malí kluci i starší páni…. A tak se utvořilo celkem osm mužstev – jejich základem byli 4 hráči v poli a brankář. Během turnaje jsme u většiny mužstev zaznamenali střídání celých čtyřek. Lze tedy uvažovat o účasti až 80 hráčů! To umožnilo pořadatelům velice komfortní systém.
Hrálo se ve dvou skupinách systémem každý s každým. Podle umístění ve skupinách pak byla všechna mužstva nasazena do vyřazovacího pavouka. Mužstva opět hrála pod tradičními názvy. „Renďáci“ (na památku spoluhráče Rendy Přívratského) postavili dokonce dva mančafty. Rendovi jsme do nebe poslali jako vždy pozdrav…. Tradiční účastník, mužstvo „Knížepánova legie“, nastoupilo opět ve složení Markovi, Péťa Macháček a další. Do branky postavili žákovského gólmana Daniela Nekvindu. Ambicemi na titul se netajilo mužstvo martinické „Rezervace“ s jádrem tvořeným bratrskými dvojicemi Lampárků a Marešů posíleno Michalem Plozsou a dalšími kamarády. Suverénně vstoupili do turnaje i obhájci titulu, kluci kolem Matěje Hromádky – tentokrát pod názvem „Buzna Boys“. Bratr Matěje Jakub, Michal Vopařil, Víťa Menc, Lukáš Loskot, Viktor Koutný atd. – všichni mladíci v aktivním fotbalovém věku! Jediným mimoprosečským týmem byl parta skutečských hokejistů – slušní a dobří sportovci byli pro turnaj přínosem a obdrželi pozvání i pro další ročník. Skupinu A vyhráli Buzna Boys, skupinu B Rezervace. Svá čtvrtfinále ve vyřazovacím 1. kole vyhráli favorité. Pro semifinále se tak vytvořili dvojice Buzna Boys – Knížepánova Legie a druhá dvojice Rezervace vyzvala skutečský Lihový balet. Hned první semifinále přineslo velice překvapivý výsledek – ale lze i říci – zkušení borci převálcovali nadšené mladíky 9 : 5. Ve druhém semifinále si Rezervace poradila s Baletem a porazila ho 3 : 0. Finále bylo velice dramatické a lépe se vyvíjelo pro zkušené Knížepány. Ale Rezervace zápas otočila a parádní střelou rozhodl finále David Lampárek! Své vítězství oslavovali v restauraci U Marešů, v rezervaci martinické – a byli především šťastni! Vítězové byli opravdu velice šťastni – zkušení poražení přijali porážku sportovně. Velké poděkování patří všem pořadatelům z FK Proseč a sponzorům: DIPRO, ERGOTEP, Santé, Restaurace u Toulovce, PROSublimaci (Jarda Zástěra), Stavebniny TRESK, kteří poskytli pro všechna mužstva hodnotné ceny. Hlavně pak děkují fotbalisté Městu Proseč – nejen za pohár, ale hlavně za podporu fotbalu. Vždyť Proseč patří stále mezi málo klubů, které vychovávají mládež a hrají fotbal se svými odchovanci! Fotbalový klub děkuje i všem divákům, kteří se přišli pobavit – těšíme se – za rok zase! Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen zkušený kapitán Jarda Marek. Nejlepším brankářem byl naopak vyhlášen nejmladší  účastník turnaje – žák Daniel Nekvinda. Překvapil mnohé svoji odvahou, když se vrhal pod nohy i do tvrdých střel zkušených  „bombérů“. Oba z mužstva Knížepána – a snad symbolicky příslibem pro další generace prosečské kopané: Jára Marek je vzorem pro naši prosečskou mládež – a stále se většina fanoušků těší na jeho fotbalové umění!!

Jiří Herynek

TJ Sokol Sruby

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.